Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Mehmet Akif Ersoy’un Yazdığı İstiklal Marşı’nın Değeri ve Önemi Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız.

Bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın değeri ve önemi hakkında düşüncelerinizi yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İstiklal Marşı, Milli Mücadele yıllarının en buhranlı dönemlerinde yazılması için yarışmalar düzenlenen bir süreçte ortaya çıkan ve Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan bir şiirdir. Bayrağa hitaben ve millete ithafen yazılmıştır. İçinde dini, milli, insani duygu ve düşünceler barındırmaktadır.

İstiklal Marşı, milli marşımız olarak çok değerlidir. Bize bir ruh verir. Hareket noktamızı oluşturur. Bize güç verir. Geleceğe umutla bakmamızı, geçmişten ibretler ve dersler almamızı sağlar. İstiklal Marşı, resmi olarak meclisin alkışlarıyla kabul edildikten sonra milletin uhdesinde de yer ederek kabul görmüş ve en çok sevilen şiirlerden biri olmayı da başararak dünya tarihine geçmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın değeri ve önemi saymakla biter mi Allah aşkına. Bu marş bizim özgürlüğümüz bağımsızlığımız ulus olma yolunda gösterdiğimiz vatan sevgisi üstün çaba. Her şeyi barındırır bu marş tüm sözcüklerinde.

Yorum Yaz