Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Meclisteki Bütün Milletvekillerinin Aynı Partiye Mensup Olmasının Demokrasi Açısından Sakıncaları Nelerdir?

Aşağıda meclisteki bütün milletvekillerinin aynı partiye mensup olmasının demokrasi açısından sakıncaları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Millet meclisleri, milli egemenliğin hakim olduğu ve milletin farklılıklarının yansıdığı bir meclis olarak oluşmaktadır. Meclisteki milletvekillerinin farklı partilere mensup olmaları farklı fikirlere sahip olanların fikirlerini savunmaları anlamına gelmektedir.

Meclisteki bütün milletvekillerinin aynı partiye mensup olmasının demokrasi açısından sakıncaları bulunmaktadır. Bir ülkede milleti temsil eden ve vekil olan insanların hepsinin aynı düşüncede olması farklılıkların konuşulmaması bakımından gelişmenin ve kalkınmanın önünde en büyük engellerden biridir. Bu nedenle milletvekillerinin farklı partilerde siyaset yapması ülkenin gelişmesi için çok önemlidir. Çok partili sistemin olması bu farklılıkların da sağlanması içindir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Meclisteki Bütün Milletvekillerinin Aynı Partiye Mensup Olmasının Demokrasi Açısından Sakıncaları Nelerdir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz