Masal Örnekleri Kısa 3 Paragraf

Bu yazımızda masal örnekleri kısa 3 paragraf kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Cimri

*Bir zamanlar bir köyde yaşayan yaşlı bir adam varmış. Bu adam altın biriktirir ve bu altınları hiçbir zaman harcamazmış. Gel zaman git zaman altınlara olan sevgisi katlanarak devam ederken evi hariç bütün mal varlığını altına çevirmiş. Altınları harcamamak için de gömmüş. Gömdüğü yere sürekli gidip gelmeye başlamış. Uzaktan bu adamı takip eden insanlar, hareketlerinde bir gariplik sezmiş.

*Sürekli gelip baktığı noktaya, adam gittikten sonra merak edip bakmışlar. Bir de ne görsünler, çil çil altınlar çuvallar dolusu bir şekilde toprağın altında durmaktadır. Altınları almışlar. Adam bir daha kontrol etmeye geldiğinde, altınları görememiş ve yıkılmış. Ver yansın etmiş. İnsanlar durumu fark etmişler. Adama üzülmüşler. Birkaçı, sen altınları harcamadıktan sonra ha taş biriktirmiş, ha altın biriktirmişsin, kime ne faydası var deyip, adamın cimriliğini yüzüne vurmuş.

Geyik ile Kaplan

*Bir gün ormanın derinliklerinde bir geyik su içmek için göl kenarına gitmiş. Su içerken boynuzları dikkatini çekmiş ve çok hoşuna gitmiş. Yalnız bacakları çok incecikmiş. Bu duruma çok üzülmüş. Ne güzel boynuzları olmasına rağmen, bacakları çok cılızmış. Miskince düşünürken bir kaplana rastlamış. Kaplan, geyiği yakalamaya çalışmış. Geyik ince bacaklarıyla çok hızlı bir şekilde kaçmış. Fakat boynuzları ağaca takılmış ve düşüp kaplana yakalanmış. Geyiğin beğenmeyip ayakları kaçmasına yardım ederken, çok beğendiği boynuzları ona ele vermiş. Zavallı geyik oracıkta ölmüş.

Masal Örnekleri Kısa 3 Paragraf Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. Ben masalları çok seviyorum ve değişik masalları okumayı hala çok seviyorum. Yazdığınız masal örnekleri uzun olmasa da çok özgün masallar. Çok hoşuma gitti.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.