Manevi Değer Ne Demektir? Manevi Değerlerimiz Neler Olabilir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Manevi Değer Ne Demektir? Manevi Değerlerimiz Neler Olabilir?

Bu yazımızda manevi değer ne demektir manevi değerlerimiz neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Manevi değerler, insanları inanç olarak besleyen değerlerdir. İnsanların inançları hayatlarının nasıl olacağını belirler. Manevi değerlerimiz, dini ve milli değerlerimizdir. Ruhumuzu harekete geçerin ve hayattaki amacımızı oluşturan değerler olarak bilinmektedir.

Manevi değerlerimiz, ahlak, inanç, tevazu, insaf, vicdan, merhamet, hoşgörü, adalet, kardeşlik gibi değerlerdir. Bir toplumun millet olarak bir arada birlik ve beraberlik içinde yaşamasını ve huzur ve barış ortamının sağlanmasını ortaya koyan değerler olarak gelecek nesillerin yetiştirilmesinde etkili olan değerlerdir. Manevi değerlerimizi bizi biz yapan değerlerdir. Bu değerlerin korunması ve toplumda yerleşik hale getirilmesi gerekir. Bu nedenle gelecek nesillere aktarılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. oya dedi ki:

    Manevi değer bence insanların kalben bağlı olduğu değer verdiği hissiyatlarının tümüdür. Mesela benim en manevi değerim ailemle paylaştığım özel anlardır. Çok değer veririm o anların bozulmaması için elimden geleni yaparım. Sizin manevi değerleriniz nelerdir arkadaşlar ?

Yorum Yaz