Magdalen İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Magdalen İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Magdalen Nedir?


Magdalen, İngilizce dilinde “Magdalen College” olarak bilinen bir kolejin adıdır. Bu kolejin ismi, Aziz Meryem Magdalena’ya atıfta bulunarak verilmiştir.

Örnek Cümleler:

 1. Magdalen College is one of the constituent colleges of the University of Oxford. (Magdalen Koleji, Oxford Üniversitesi’nin bir parçasıdır.)
 2. The tower of Magdalen College is one of Oxford’s most famous landmarks. (Magdalen Koleji’nin kulesi, Oxford’un en ünlü simgelerinden biridir.)
 3. The Magdalen Bridge is a historic bridge over the River Cherwell in Oxford. (Magdalen Köprüsü, Oxford’daki Cherwell Nehri üzerinde tarihi bir köprüdür.)
 4. The choir of Magdalen College is renowned for its beautiful singing. (Magdalen Koleji’nin korosu, güzel şarkılarıyla ünlüdür.)
 5. The Magdalen manuscript is an important historical document. (Magdalen El Yazması, önemli bir tarihi belgedir.)
 6. The Magdalen Tower has a beautiful view of Oxford. (Magdalen Kulesi, Oxford’un güzel manzarasına sahiptir.)
 7. Magdalen Street is a popular shopping destination in Oxford. (Magdalen Sokağı, Oxford’da popüler bir alışveriş noktasıdır.)
 8. The chapel at Magdalen College is a beautiful example of Gothic architecture. (Magdalen Koleji’ndeki şapel, Gotik mimarinin güzel bir örneğidir.)
 9. The Magdalen Festival is a cultural event held annually in Oxford. (Magdalen Festivali, her yıl Oxford’da düzenlenen bir kültürel etkinliktir.)
 10. Magdalen Hall is a popular dining hall for students at Oxford University. (Magdalen Salonu, Oxford Üniversitesi öğrencileri için popüler bir yemek salonudur.)
 11. The Magdalen Players are a theatre group based in Oxford. (Magdalen Oyuncuları, Oxford’da bulunan bir tiyatro grubudur.)
 12. The Magdalen College Boat Club is one of the most successful rowing clubs in the world. (Magdalen Koleji Kürek Kulübü, dünyanın en başarılı kürek kulüplerinden biridir.)
 13. The Magdalen Room is a beautiful venue for weddings and events. (Magdalen Oda, düğünler ve etkinlikler için güzel bir me

kan.)
14. The Magdalen Tower bells are a famous feature of Oxford’s skyline. (Magdalen Kulesi çanları, Oxford manzarasının ünlü özelliklerindendir.)

 1. The Magdalen Street Fair is a popular event in Oxford’s summer calendar. (Magdalen Sokağı Fuarı, Oxford’un yaz takviminde popüler bir etkinliktir.)
 2. The Magdalen College deer park is a popular spot for picnics and walks. (Magdalen Koleji geyik parkı, piknikler ve yürüyüşler için popüler bir noktadır.)
 3. The Magdalen Gospel is a medieval manuscript containing the four Gospels of the New Testament. (Magdalen İncili, Yeni Ahit’in dört İncilini içeren ortaçağ bir el yazmasıdır.)
 4. The Magdalen Centre is a community hub in a diverse neighborhood of Toronto. (Magdalen Merkezi, Toronto’nun çeşitli bir mahallesinde bir topluluk merkezidir.)
 5. The Magdalen College School is a prestigious independent school in Oxford. (Magdalen Koleji Okulu, Oxford’da prestijli bir bağımsız okuldur.)
 6. The Magdalen Laundries were a system of institutions in Ireland where women were sent to work under exploitative conditions. (Magdalen Çamaşırhaneleri, İrlanda’da kadınların sömürücü koşullar altında çalıştırıldığı bir kurumlar sistemi idi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.