Luxurious İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Luxurious İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Luxurious

Luxurious, Türkçe karşılığı “lüks” olan bir İngilizce kelime. Lüks, ihtişamlı, şatafatlı, konforlu anlamlarına gelir. Aşağıda bu kelimeyi kullanarak örnek cümleler bulabilirsiniz.

 1. The luxurious mansion had a private pool and a tennis court. (Lüks malikanede özel havuz ve tenis kortu vardı.)
 2. She enjoyed a luxurious spa treatment at the five-star hotel. (Beş yıldızlı otelde lüks bir spa tedavisinden keyif aldı.)
 3. The luxurious yacht was equipped with a cinema and a jacuzzi. (Lüks yat, bir sinema ve jakuzi ile donatılmıştı.)
 4. They spent a luxurious weekend at a secluded villa in the countryside. (Onlar, kırsalda ücra bir villada lüks bir haftasonu geçirdiler.)
 5. The hotel’s luxurious suites offered breathtaking views of the city. (Otelin lüks süitleri, şehrin nefes kesen manzaralarını sunuyordu.)
 6. She bought a luxurious fur coat from a high-end fashion boutique. (O, yüksek kaliteli bir moda butiğinden lüks bir kürk palto satın aldı.)
 7. The luxurious car had leather seats and a state-of-the-art sound system. (Lüks araba, deri koltuklar ve son teknoloji bir ses sistemi vardı.)
 8. They dined in a luxurious restaurant that served gourmet cuisine. (Onlar, gurme mutfağı sunan lüks bir restoranda yemek yediler.)
 9. The luxurious hotel room had a king-sized bed and a marble bathroom. (Lüks otel odası, king-size bir yatak ve mermer bir banyo ile donatılmıştı.)
 10. The actress wore a luxurious designer gown on the red carpet. (Oyuncu, kırmızı halıda lüks bir tasarımcı elbise giydi.)
 11. They enjoyed a luxurious helicopter tour of the city’s landmarks. (Onlar, şehrin simge yapılarını lüks bir helikopter turunda gezdiler.)
 12. The luxurious watch was encrusted with diamonds and gold. (Lüks saat, elmas ve altın ile süslenmişti.)
 13. The hotel’s luxurious amenities included a spa, a gym, and a rooftop pool. (Otelin lüks olanakları arasında spa, spor salonu ve çatı havuzu yer alıyordu.)
 14. She indulged in a luxurious bubble bath with scented candles and rose petals. (O, kokulu mumlar ve gül yaprakları ile lüks bir köpük banyosuna dalındı.)
 15. The luxurious private jet had a fully stocked bar and a spacious lounge area. (Lüks özel jet, tam donanımlı bir bar ve geniş bir salon alanıyla donatılmıştı.)
 16. They stayed in a luxurious chalet in the mountains with stunning views. (Onlar, nefes kesen manzaralara sahip dağlardaki lüks bir şalede kaldılar.)
 17. The luxurious handbag was

crafted from the finest leather and adorned with gold hardware. (Lüks el çantası, en kaliteli deriden yapılmış ve altın aksamla süslenmişti.)
18. The hotel’s luxurious ballroom was the perfect setting for the grand wedding reception. (Otelin lüks balo salonu, muhteşem düğün resepsiyonu için mükemmel bir ortamdı.)

 1. He treated himself to a luxurious spa day complete with massages and facials. (O, masaj ve yüz bakımı dahil lüks bir spa günü ile kendisini şımarttı.)
 2. The luxurious penthouse boasted panoramic views of the city skyline. (Lüks çatı katı, şehrin siluetinin panoramik manzaralarını sergiliyordu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.