Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözünün Anlamı ve Hikayesi

Aşağıda lafla peynir gemisi yürümez atasözünün anlamı ve hikayesi kısaca olarak ele alacağız.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözünün Anlamı

Lafla peynir gemisi yürümez atasözü, sadece konuşarak ve lafazanlık yaparak işlerin hallolmasının mümkün olmadığı çalışma ve gayrete de ihtiyaç olduğunu anlatan bir atasözüdür.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözünün Hikayesi

Marangoza bir sipariş vermiştim. Bu bir çamaşır dolabı siparişiydi. Üç çekmeceli bir sipariş olarak üzerinde sadece aksesuar işçiliği olan bir siparişti. Böylece evde çamaşır yıkarken çok büyük kolaylıklar yaşayacaktım. Neyse ki marangoz siparişimi kabul etti. Anlaştık ve bir hafta sonra teslim alabileceğimi söyledi. Ayrıldım.

Bir hafta boyunca sadece hafta sonuna doğru son durumu merak ettiğim için aradım. Telefona çıkmadı. Bir hafta sonunda atölyesine gitti. Çırakları vardı, kendi montaja gitmişti. Biraz bekledim. Az sonra çıkıp geldi. Selamlaştık. Siparişin son durumunu sordum.

Aksesuar teminin bir sorun çıktığını, onları hallettikten sonra hemen yapıp iki gün içinde teslim edeceğini söyledi. Malzeme sıkıntısı yaşadığı için durumu anlayışla karşılamak istedim. İki gün sonraya söz alıp yanından ayrıldım. Aslında sinirlendim ama ustanın sözleri beni ikna etti.

İki gün sonra işten çıkıp tekrar atölyeye gittim. Usta beni görünce yüzü düşen biri oldu. Siparişimi sorunca, durum açığa çıktı. Aksesuarlar gelmişti ama başlamaya fırsatı olmamıştı. Ben de lafla peynir ekmek gemisi yürümez, söz verdiğiniz saatte işinizi teslim edin, yoksa konuşmayla bu sipariş bitmiyor dedim. Ertesi gün sipariş verdiğim dolabı nakliyeciler eve getirmişti.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözünün Anlamı ve Hikayesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sabire dedi ki:

    Bazen çok boş konuşan insanlara söylemek istediğim içimden geçirdiğim ama yine de nezaket kuralları nedeniyle söylemediğim söz :) Bazı insanlar artık boş konuşmasın icraat göstersin.

Yorum Yaz