Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2022

KYK Burs Sonuçları 2016 2017 Kyk.gov.tr

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih yaklaştı. Binlerce öğrenci merak ediyor KYK burs sonuçları 2013 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak. KYK Burs sonucu öğrenmek isteyen binlerce üniversite öğrencisine müjdeli haber birkaç gün içinde geliyor. KYK Burs sonuçları çok fazla gecikti. Geçen yıl bu tarihlerde çoktan açıklanmış olan burs sonuçları sorgula sistemi, bu yıl da en geç 4 Aralık Çarşamba gününe kadar açıklanmış olacak.

kyk burs sonuçları

Binlerce öğrencinin merakla beklediği KYK burs ve kredilerinin sonuçları en geç 4 Aralık 2013 Çarşamba’ya kadar KYK’nın internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Toplam 661 bin 742 öğrencinin başvurduğu KYK burs ve kredi sonuçları geçen yıl 26 Kasım’da açıklanmıştı. Sonuçlar açıklandıktan sonra öğrencilerin taahhüt senetlerini belirlenen tarihler arasında noterlerde onaylatıp KYK Genel Müdürlüğü veya Bölge Müdürlükleri’ne göndermeleri gerekiyor. Ödemeler Ziraat Bankası üzerinden ocak ayından itibaren her ayın yedinci gününde banka hesaplarına aktarılacak.

KYK Burs Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın

KYK İletişim Adresi: Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara

KYK Burs sonuçları, Burs Sonuçları 2016 Hakkında Sorularınızı Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mustafa dedi ki:

  ayın 4 ü olmuş
  hiç bi sesseda yok KYKdan :(

 2. Melissa dedi ki:

  artık açıklansın merak içinde bekliyoruz.. geçen yıl 26 kasımda açıklanmış

 3. tuba dedi ki:

  ben suan aciktan 3.siniftan devam ediyorum acaba ikinci bi burs basvurusu yapilacak mi ben iki yilllik okudum ve burs aliyordum simdi aciktan devam ediyorum alabilir miyim acaba burs tekrardan acik ogretimlere de cikiyor. ve ben ara vermeden devam.edyorum okula

 4. özge dedi ki:

  7 ocakta verilecek olan bursla birlikte ekim kasım aralık aylarının burslarınında toplu ödeneceğini duydum doğru mu?

  1. ahmet dedi ki:

   çıksın 1 aylık versinlerde gerisini boşverelim :)

 5. esra dedi ki:

  ya açiklansın artık yaaaaaa :(

 6. Rojda dedi ki:

  4 yıl burs aldım ama geçen yıl kesildi tekrar öğrenim kredisi için başvuru yaptım çıkma ihtimali var mı? Yani 2. üniversitem bu, daha öce 2 yıl başka üniversitede okuyup yarıda bırakmıştım… help please :))

 7. mulayım dedi ki:

  yaw bu burs ne zaman açıklanacak öldük artık

 8. Feride Bayramoğlu dedi ki:

  Bu rektörlük bursu nedir acaba bilgi verebilirmisiniz? Bir de geri ödemeli kredi alırsak ne kadar ? Şimdiden teşekkürler.

  1. Erdoğan dedi ki:

   Feride Rektörlük Bursu Başbakanlık Bursuyla Aynı Başbakanlık Üniversiteler 5-10 Kişi (Üniversiteye göre değişir) Belirlerler Uygun Buldukları Kişilere Bu Bursu Bağlarlar. hem basbakanlık hemde rektörlük bursunu aynı anda alma gıbı bı ımkanın yok ama… kredinin geri ödenmesıde söyle oluyor aldıgın mıktar hesaplanıyor ve onu işe girdikten sonra belırlı taksıtlerle otomatık olarak kesılıyor işe giremesende işe girene kadar bekliyorlar galıba yanlıs bılmıyorsam 5 sene olması gerek

Yorum Yaz