Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Kütüphaneler Haftası İle İlgili Yazı Kısa

Bu yazımızda kütüphaneler haftası ile ilgili yazı kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kütüphaneler, bütün alanlarda derin ve geniş bir çevrede kitapların yer aldığı yerlerdir. Kütüphaneler milli kültür ve medeniyet hareketlerinin kilometre taşlarıdır. Bu anlamda kütüphaneler milli birlik ve beraberlik tesisi ve kültürün harmanlanmasında harç görevi görür.

Her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta Kütüphaneler Haftası olarak ifa edilir. Kütüphaneler haftasında kitap okuma etkinlikleri, kitap okuma halkaları, sempozyumlar, konferanslar, paneller yapılır.

Toplumumuzda kitap değer verilen bir bilgi aracıdır. Bu nedenle kitaba hürmet edilir. İlimle ve bilimle uğraşan kişilere saygı duyulur. Kitap toplumumuzun hamurunda bulunan maya gibidir. Kitap okumak, insanın ufkunu genişletir, dünya görüşünü olgunlaştırır.

Bu nedenlerle kitap okuma alışkanlığı kazanmak ve bu alışkanlığı yaygınlaştırmak için Kütüphaneler Haftası önemli bir zaman dilimi olarak hizmet etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Masal su dedi ki:

    Çok iyi hiç aramaya gere yok uğraşmadan ödevimi buldum teşekkürler bunu kullanıyorum

  2. esma dedi ki:

    Beğendim kütüphane haftası konulu yazı ödevim bitti. :)

  3. pakize dedi ki:

    çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, kütüphaneler haftasıyla ilgili yazı kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz