Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

Kuş Gribi Nedir? Kısaca

Kuş Gribi Nedir? Kısaca bilgi.

Kuş gribi, asıl olarak kanatlı hayvanlarda (tavuk, hindi, ördek vb.) hastalık yapan, insanlara hayvanlardan bulaşan ve virüslerle meydana gelen bir hastalıktır.

Kuş gribinde görülen belirtiler; ateş, öksürük, boğaz ağrısı, yaygın kas ağrısı, karın ağrısı, solunum güçlüğü ve ishal gibi grip belirtileridir. Belirtilerin görüldüğü durumlarda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Hastalığın tanısı ne kadar erken konulursa tedavi olasılığı o kadar yüksektir. Hastalığın erken döneminde etki ettiği bildirilen bazı ilaçlar bulunmaktadır. Bu nedenle, şüpheli durumlarda belirtiler ortaya çıktıktan sonra en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurulması son derece önemlidir.

Henüz kuş gribi için insanlarda kullanılan etkili bir aşı yoktur. Virüsün kendi genetik yapısında oluşturduğu değişiklikler aşı çalışmalarını zorlaştırmaktadır. Bu konuyla ilgili bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    selamun aleyküm okul siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, hemen yazıyorum, benim adım hasret, ben Kuş Gribi Nedir? Kısaca ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  2. danla bilic dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Kuş Gribi Nedir? Kısaca işime yaradı ödevimde, ben Samsun kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  3. derya dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Kuş Gribi Nedir? Kısaca hemen yazdım, Bursa okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz