Kuranı Kerim'in Açıklanıp Anlaşılmasında Hz. Muhammed'in Nasıl Bir Rolü Vardır?
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Kuranı Kerim’in Açıklanıp Anlaşılmasında Hz. Muhammed’in Nasıl Bir Rolü Vardır?

Bu yazımızda Kuranı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hz. Muhammed’in nasıl bir rolü vardır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kuranı Kerim, İslam’ın kitabıdır. İslam’ın temel kaynağıdır. Allah’ın vahyidir. Peygamber (a.s.)’a indirilmiştir. Yirmi üç senede nazil olmuştur. Vahyin ilk muhatabı Peygamber (a.s.)’dır. Onu en iyi anlayan ve uygulayan onu Cebrail (a.s.)’dan öğrenen Peygamber (a.s.)’dır. Numune-i imtisal olmasının sebebi budur. Vahiy O’nun hayatının bir parçası olmuştur. Vahiyle dirilen bir toplum O’nun ümmeti olmuştur.

Kuranı Kerim’i en iyi anlayan ve uygulayan Peygamber (a.s.)’dır. O’nun beşeri vasıflarının yanında peygamberlik vasıfları da dinin yaşanmasındaki olgunluğu ortaya koymasında etkili olmuştur. Bu nedenle Kuranı Kerim’in anlaşılmasında ve yaşanmasında rolü çok önemlidir. O’nun hayatının iyi tetkik edilmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sahra dedi ki:

    Kuranı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hz. Muhammedin büyük rolü vardır. Çünkü vahiyler ona gelmiş bu gelen vahiyleri Kuran-ı Kerim haline getiren yine o dur.

Yorum Yaz