Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Kur’an, Peygamberimiz Hayattayken Kitap Haline Getirilememiştir. Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir?

Bu yazımızda Kur’an peygamberimiz hayattayken kitap haline getirilememiştir sizce bunun sebebi ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.), ilk vahyin gelmesiyle peygamber ilan edilmiştir. İlk vahiyden önce hayatında birçok işaretler bulunmakla birlikte vahyin gelmesinin ardından yakınlarına tebliğde bulunarak İslam’ı yaymaya başlamıştır. Peygamberlerin en büyük ve en önemli özellikleri de vahyin gelmesidir.

Kuranı Kerim, Peygamber (a.s.)’a gelen vahiylerin yazılmasıyla oluşmuştur. Kuranı Kerim, vahiy katipleri tarafından yazılmıştır. Kuranı Kerim 23 yılda nazil olmuştur. Peygamber (a.s.)’ın sağlığında hayvan derilerine ve kemiklerine yazılmıştır. Peygamber (a.s.) vefat edene kadar yazılmıştır. Vefat etmesiyle birlikte vahiy de son bulmuştur. Allah bunu bildirmiştir. Bu nedenle Peygamber (a.s.) hayattayken Kuranı Kerim, kitap haline getirilememiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. pınar dedi ki:

    Kur’an peygamberimiz hayattayken kitap haline getirilememiştir. Bunun sebebi ne olabilir acaba ? Kitap çoğaltmak için gerekli teknolojinin olmamasından kaynaklı olabilir bence.

Yorum Yaz