Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Kuran-ı Kerim’in Bölüm Bölüm İndirilmesinin Ne Gibi Faydaları Olmuştur Anlatınız.

Bu yazımızda Kuran-ı Kerim’in bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur anlatınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kuranı Kerim, Allah’ın vahyidir. Cebrail (a.s.) tarafından Peygamber (a.s.)’a  indirilmiştir. Kuranı Kerim, Peygamber (a.s.)’ın peygamber olmasından vefat ettiği süreye kadar bölüm bölüm indirilen bir kitaptır. Kuranı Kerim, toplamda yirmi üç senede indirilmiştir.

Kuranı Kerim 114 sureden ve 6236 ayetten  oluşmaktadır. Kuranı Kerim yirmilik sayfalar halinde 30 cüzden meydana gelmiştir. Bir kısım ayet ve sureler Mekke’de, bir kısın ayet ve sureler Medine’de indirilmiştir. Kuranı Kerim’in bölüm bölüm indirilmesinin faydası yaşanılmasının ve hazmedilmesinin ahlaki ve hukuki olarak tatbik edilmesinin kolay olması şeklindedir. Böylece Kuranı Kerim kısa sürede birçok kişi tarafından uygulanamaya başlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. suzan dedi ki:

    Kuran-ı Kerim’in bölüm bölüm indirilmesinin çok ciddi faydaları olmuştur. Bölüm bölüm inmesi daha kolay ve gerçekçi bir şekilde kayıt altına alınmasını ve idrak edilmesini sağlamıştır.

Yorum Yaz