Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Kuran-ı Kerim’e Olan Sevgi ve Saygımızı Hangi Davranışlarımızla Gösterebiliriz?

Bu yazımızda Kuran-ı Kerim’e olan sevgi ve saygımızı hangi davranışlarımızla gösterebiliriz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kuranı Kerim, İslam dininin kitabıdır. Kitaplara iman etmek farzdır. İslam dininin nasıl yaşanması gerektiğini Peygamber (a.s.)’dan ve Kuranı Kerim’den öğreniriz. Kuranı Kerim, İslam adına hayata dair emir ve yasakları, Allah’a iman etmeyi, hesap gününün varlığını haber verir. Kuranı Kerim’i sevmek ve saymak her müslümanın başlıca görevlerindendir.

Bir müslümanın Kuranı Kerim’i sevip saydığını göstermesi, her şeyden önce somut olarak belden yukarda göğüs hizasında taşınmasından bellidir. Bununla birlikte Allah’ın emirlerine uyması, namaz kılması, oruç tutması, zekat vermesi, haram yememesi, faizden ve zinadan uzak durması, insanlara iyi davranması ve adaletli olması yönünde ortaya çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ebrar karataş dedi ki:

    Kuran-ı Kerim’e olan sevgi ve saygımızı ona saygılı davranışlarımızla gösterebiliriz. Kuran-ı Kerim’i unutmadan bol bol okuyarak, içindeki verilmek istenen mesajları hayatımıza uyarlayarak ve belli kıstaslara uyup onu elimize alarak saygımızı gösteririz.

Yorum Yaz