Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Kültürel Miras Nedir Kısaca

Bu yazımızda kültürel miras nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir milletin varlığını ve bütünlüğünü korumasında kültür en önemli etkenlerden biridir. Kültür, dil, din, tarih birliği ve şuuru ile oluşmaktadır. Kültürel değerler, tutumlar, kıymet hükümleri ve kurallar tarih içinde gelenek ve görenek, örf ve adet, dinin inançlar nispetinde oluşmaktadır.

Bununla beraber tarihi seyir içinde devamlılık arz eden kültür birikimi nesilden nesle aktarılarak ahlaki, hukuki ve tarihi olarak kalıcı etkiler bırakmaktadır. Tarihte kültür unsurlarının verasetine, kültürel miras denmektedir.

Bir milletin gelenek ve görenek, örf ve adet, dini inancına bağlı hayat tarzı, nesilden nesle aktarılarak bir veraset yoluyla kültürel miras oluşturur. Bilim, sanat, edebiyat, mimari alanda yaşanan ve milletin ruh kökünden ilhamla oluşturulan her şey kültürel miras kapsamındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok güzel olmus hoca çok begendi

 2. Balum dedi ki:

  İlk noktaya kadar yazın daha iyi ve kısa oluyor

 3. Öhöm öhöm dedi ki:

  Bende sınıfın en güzeliyimm ve çalışkanım

 4. Anonim dedi ki:

  Keşke daha kısa olsaymış ama yinede iyi mükemmel

 5. sanane lan yalak dedi ki:

  daha kısa istiyordum

 6. R dedi ki:

  Elinize sağlık kültürel miras hakkında bilgi kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

 7. Nazan dedi ki:

  Kültürel miras ne demektir diye bir soru gördüm çalışma kitabımda araştırırken de bu konuyu buldum gerçekten çok muhteşem ve çok anlaşılır bir şekilde bu soruyu cevaplamışsınız.

Yorum Yaz