Kuduz, Hepatit, Grip, Uçuk, AIDS Gibi Hastalıkların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Tartışınız.

Aşağıda kuduz hepatit grip uçuk AIDS gibi hastalıkların insan sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Hastalıklara neden olan mikroorganizmalar bulunmaktadır. Bu mikroorganizmalar ya da mikroskobik varlıklar insan vücudunda zararlı gelişmelerin yaşanmasına neden olabilir. Hastalıklar bakterilerin ve virüslerin neden olduğu hastalıklar olarak ayrılmaktadır.

Bakterilerin neden olduğu hastalıkların çözümünde anti bakteriyel ilaçlar kullanılmaktadır. virüslerin neden olduğu hastalıkların çözümünde anti viral olan ilaçlar kullanılmaktadır. Bakterilerin neden olduğu hastalıklarda anti viral ilaçlar kullanmak fayda vermez. Virüslerin neden olduğu hastalıklarda da anti bakteriyel ilaçlar kullanmak fayda vermez.

Kuduz, hepatit, grip, uçuk ve AIDS gibi hastalıklar virüslerin neden olduğu hastalıklardır. Kuduz, grip, uçuk gibi sorunların çözümünde ilaçlı tedaviler kesin çözüm sağlamaktadır. Hepatit ve AIDS hastalıkları da genetik olarak gerçekleşen ve virüslerin neden olduğu kalıcı hasara neden olan ve tedavisi zor ve bulunamayan hastalıklar olarak bilinmektedir.

Hepatit ve AIDS hastalarının kendine özgü eşyalarla hareket etmeleri ve ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir. Bu hastalıklar bulaşıcıdır. Belli yollarla bulaşır. Bu yollardan uzak durmak gerekir. AIDS, kan yoluyla ve meni ve salya yoluyla bulaşabilir. Bu nedenle AIDS virüsünden korunmak zordur. Virüslerin neden olduğu hastalıkların tedavi süreci oldukça zordur. Bunun için özel aşılar geliştirilmiştir. Bu aşıların düzenli olarak vurulması gerekir.

Kuduz Hepatit Grip Uçuk AIDS Gibi Hastalıkların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri Nelerdir Tartışınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.