Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Kuduz Aşısını Kim Buldu?

Bu yazımızda kuduz aşısını kim buldu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarihte tıp, her zaman gelişme göstermiştir. Çünkü insan sağlığının koruması ilk insandan bu yana en temel ihtiyaçtır. Bilim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte tıp ve sağlık alanında da gelişmeler hızlanmıştır.

Özellikle 19. yüzyıl dünyasında Biyoloji ve Genetik alanında birçok gelişme yaşanmıştır. 1822 yılında Fransa’da dünyaya gelen Louis Pasteur, kimyacı, mikrobiyolog uzmanı biri olarak çalışmalar yapmıştır. Ellili yaşlardan sonra Tıp Akademisi’ne kabul edilmiştir.

Kimya bilgisini mikrobiyoloji ve genetik alanında oldukça verimli kullanan Pasteur, İbni Sina’nın mikrop tabirinden yola çıkarak mikroorganizmaların hastalığa sebep olduğunu ispatladı.

Louis Pasteur, kuduz aşısını bulan bilim insanıdır. Bu buluşuyla dünyada meşhur olmuştur. Osmanlı Devleti’nden de nişan almıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Fadime dedi ki:

  Ne yapıyorsun ben şahsen çok beğendim ödevim tamamlandı sayenizde teşekkürler

 2. zerrin dedi ki:

  Elinize sağlık kuduz aşısını kim bulmuştur kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

  1. Anonim dedi ki:

   Bence de super

 3. buket sınıfın en güzel kızı dedi ki:

  Ödevi bitirdim oh be. bu arada sınıf arkadaşım burcu sen de kuduz aşısı olmalısın ama senin için bundan sonrada fayda etmez aşı canım.

Yorum Yaz