Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Korkma ve Sevinme Durumlarında Vücudumuzda Meydana Gelen Değişikler Nelerdir?

Bu yazımızda korkma ve sevinme durumlarında vücudumuzda meydana gelen değişikler nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Vücudumuzda yaşadığımız olaylar karşısında hissettiğimiz hislere göre bazı olaylar gerçekleşmektedir. Bu olaylar biyolojik olarak her insanda meydana geldiği için kriminal olarak da bazı uçların çözülmesinde etkili olmaktadır. Korku, endişe, heyecan, gerilim ve panik anlarında farklı farklı duygu ve düşünceler içinde olabiliriz.

Korkma anında tansiyonumuz yükselir. Kanımız damarlarımızda hızla dolaşmaya başlar. Bu da hormonların aniden harekete geçmesine neden olur. Terleme, adrenalin yükselmesine bağlı heyecan, kalp çarpıntısı, çok hızlı nefes alıp verme gibi durumlar meydana gelebilir.

Sevinme anında, mutluluk hormonları salgılanır. İnsanlarda bir rahatlama hissi oluşur. Sarılma, dokunma, göz teması kurma eğilimi artar. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şükran dedi ki:

    Korkma ve sevinme durumlarında vücudumuzda pek çok değişiklik meydana gelir. Mimiklerde, vücut kaslarında, duygu durumlarında, ruh ve fiziksel sağlıkta, iştah durumunda değişikliklere yol açar.

Yorum Yaz