Kimya Endüstrisi Ürünleri Nelerdir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Kimya Endüstrisi Ürünleri Nelerdir?

Bu yazımızda kimya endüstrisi ürünleri nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kimya, maddenin iç yapısını ve maddenin çevreyle olan ilişkisini inceleyen bilim dalıdır. Kimya, yüzyıllardır gelişmekte olan bir bilimdir. Kimya biliminde ürünler endüstriyel olarak elde edilmektedir. Kimya endüstrisi maddelerin kimyasal özellikler yoluyla ham madde olarak maddelerin işlenmesi şeklinde meydana gelmektedir.

Kimya endüstrisi ürünleri şu şekildedir:

*Petrokimya

*Sentetik Kimya

*Ecza ürünleri

*Asitler

*Alkaliler

*Plastik tozlar

*Reçineler

Kimyasal ürünler endüstriyel olarak üretme ve işleme şeklinde iki ana bölümünde meydana gelir. Kimyasal ürünler endüstriyel olarak üretilirken işlenir. Kimya endüstrisindeki ürünlerin doğru bir şekilde korunması gerekir. Doğrudan temas insan sağlığına zararlıdır. Bu nedenle kimyasal endüstrisinde önlemler alınması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Seda Başak dedi ki:

    Elinize sağlık kimya endüstri ürünleri kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

  2. Hasan dedi ki:

    elinize sağlık kimya endüstrisi ürünleri nedir kısa bir şekilde ödevimi hemen bitirdim hazırlayana teşekkür ediyorum. :)

  3. kemal dedi ki:

    Kimya endüstrisi ürünleri denilince; ilaç sektörü malzemeleri, deterjan sektörü malzemeleri, petrol gibi akaryakıt sektörü malzemeleri, asit gibi malzemeler akla gelir.

Yorum Yaz