Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Kene Isırmalarından Ve KKKA Hastalığından Korunabilmek İçin Neler Yapılabilir?

Bu yazımızda kene ısırmalarından ve kkka hastalığından korunabilmek için neler yapılabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kene ısırmaları ve Kırım-Kongo Kanamalı Ateş olarak biilinen KKKA hastalıkları, deri üzerinden zehirlenmelerine neden olan hastalıklardır. Böceklerin ve benzeri haşeratın neden olduğu bu hastalıklara ilk yardım müdahaleleri ve sağlık uygulamaları farklı farklı yapılmaktadır. Kene ısırmalarında KKKA hastalıklarının meydana gelmesinde dış etkenler etkili olmaktadır.

Deri üzerinden bu şekilde zehirlenmelerin ve böcek saldırılarının önlenmesinde koruyucu ilaçlar kullanılmalı, çevre temizliğine dikkat edilmeli, bu tür böceklerin hayat alanına girilmeden doğal hayatın devam etmesi sağlanmalı, besin zinciri bozulmamalıdır. Böylece bu tür hastalıklardan doğal olarak korunulabilir. Ayrıca bu hastalıkların aşısını da olmak çözüm olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. uğurkan dedi ki:

    Kene ısırmalarından ve kkka hastalığından korunabilmek için şunlar yapılabilir; Kenelerin bulunabileceği yerlerde, bacakları kapayan kıyafetler tercih edilip uzun kollu giysiler giyilmeli ve kapalı ayakkabılar giyilmelidir.

Yorum Yaz