Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Kanser İle İlgili Sorular Ve Cevapları

Bu yazımızda kanser ile ilgili sorular ve cevapları kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kanser hastalığı, genetik bir bozukluk sonucunda hücre bölünmesinin sürekli devam ederek vücutta hücre, doku, organ ve sistemlere zarar vermesidir. Kanser hastalığının birçok sebebi olabilir. Günümüzde kanser hastalığı oldukça yaygınlaşmıştır.

Kansere bir virüs, mantar, bakteri de neden olabilir. Kanser hastalarının tedavi süreci oldukça zordur. Sosyal hayatın neredeyse sona ermesi, kanserin sirayeti nedeniyle insanları olumsuz etkilemektedir.

Kanser ile ilgili sorular ve cevaplar şu şekildedir:

*Kanser nasıl bir hastalıktır?

Kanser hücrenin genetik bozukluğundan kaynaklanan çoğunlukla ölümcül olan, çeşitli ve çeşitlerine bağlı olarak tedavisi bulunan bir hastalıktır.

*Kanser ne zaman ortaya çıktı?

İnsan hayatının var olduğu günden beri varlığı kabul edilen hastalık olan kanser, günümüzde ortaya çıkma koşullarının uygun hale gelmesiyle artmıştır.

*Kanserin belirtileri nelerdir?

Aşırı kilo kaybı, hafıza kaybı, şuur kaybı, yüksek ateş, halsizlik, olağandışı kanamalar, iyileşmeyen yaralar, vücudun farklı bölgelerinde çıkan kitleler, vücut sistemlerindeki aksamalar olabilir.

*Kanserde en önemli olan şey nedir?

Kanserde en önemli olan şey erken tanıdır. Teşhisin konulması, iyileşme ve kurtulma aşamalarının hızla gerçekleşmesini sağlar.

*Kanser mikrop mudur?

Kanser hücrelerdeki DNA’nın genetik bozukluğu ile hücrelerin hızla ve kontrolsüz çoğalmasıdır.

*Kanseri her doktor tedavi edebilir mi?

Her doktor uzmanlık alanı nispetinde bilgiye sahipken, özel çalışmalar yapan doktorların yoğunlaştığı alanlarda farklı olabilir. Bu durumda bir hastalığı çalışan doktor o hastalıkta uzmanlaşırsa, kanseri de uzmanların tedavi etmesi mümkündür.

Kanser İle İlgili Sorular Ve Cevapları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Berkay dedi ki:

  18 yaşıma girdiğimde sağ testis ve bunun iletisi olarak göbek üstü kanserine yakalandım (tam adını unuttum). yaklasık 4 aylık bi tedavi aldım ve 8.ay normal yaşantıma geri döndüm. Önceki hayatımda amatör olarak düzenli dövüşüyordum sonrasında doktorum dövüşemiceğimi, kafaya darbe alamicağimi söyledi nedenini acıklarmısınız?

 2. Çağla dedi ki:

  Bir çok yerde kanser ile ilgili sorular araştırdım fakat sizin sorularınız tam aradığım sorular olduğu için bu soruları kullandım. Ayrıca cevapları da olması çok işime yaradı. Emeğinize sağlık.

  1. Anonim dedi ki:

   gerçekten harika emeğinize sağlık

Yorum Yaz