Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Kan Bağışı Neden Önemlidir

Kan bağışı neden önemlidir kısa bilgi vermek amacıyla sizler için bu yazımızı hazırladık.

Kan bağışı günümüzde oldukça önemli bir uygulamadır. Şuan Türkiye’de 2 milyon dolaylarında kana ihtiyaç duyan insan vardır. İnsanlar hastalıklarından dolayı ya da acil kazalarda ve ameliyatlar esnasında kana ihtiyaç duyarlar ve eğer ihtiyaç duyulan kan bulunmazsa bu insanlar hayatını kaybedebilir. Bu nedenle kan bağışı konusunda insanların duyarlı olmaları ve kan vermeleri son derece önemlidir.

Kan bağışına ihtiyacın fazla olmasına rağmen ülkemizde hala kan bağışı yapan insanların sayısı oldukça yetersizdir. Kızılay, ülkenin her köşesinde kan bağışı konusunda stantlar açar, seminerler düzenler ve 7’den 70’e tüm insanları bilinçlendirir ve kan vermeye teşvik eder. Kan vermek isteyen vatandaşlar kızılay aracılığı ile kan bağışı yaparlar ve kanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlar.

Elli kilonun üzerinde, 18-65 yaş arasında olan ve AIDS, hepatit, frengi gibi bulaşıcı hastalık tehdidi taşımayan tüm vatandaşlar bir senede 3 kez kan bağışında bulunabilirler. Duyarlı vatandaşlar sadece yarım saatini ayırarak bir ya da bir kaç kişinin hayatını kan bağışlayarak kurtarabilirler ve böylece ülkemizin sağlığına da katkı sağlarlar.

Kan Bağışı Neden Yapmalıyız Kan Bağışının Önemi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. meryem dedi ki:

  SİZDE KAN BAĞIŞI YAPIN HAYAT KURTARIN

 2. Sevim kestekli dedi ki:

  İyiki yardım ettiniz öğretmenim çok beğendi Sizin sayenizde 100 üzerinden 100 aldım Teşekkürler ?

  1. poyrazefe dedi ki:

   hangi okula gidiyorsun

 3. nurayaktepe dedi ki:

  bir öğretmen olarak katılıyorum,tabiki

  1. Haslan dedi ki:

   Hocam haddim değil belki ama bir öğretmen olarak yazım kurallarına da dikkat etmelisiniz

Yorum Yaz