Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2021

Kahramanları Siz Ve Arkadaşlarınız Olan Bir Masal Yazınız.

Bu yazımızda kahramanları siz ve arkadaşlarınız olan bir masal yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içindeyken,

Ben, Ahmet ve Mehmet bir gün ormanda piknik yapmaya karar verdik. Sabah erkenden yiyecek ve içecekleri alarak gölün yanındaki ormanlık alanda piknik yapmak için yola koyulduk. Dere, tepe düz gittikten sonra nihayet ormanlık alana vardık.

Yürümekten acıkmıştık, Hemen nevaleleri çıkardık ve sofra düzeni alıp, sessizce yemeye başladık. Bir yandan gölü seyrediyor, diğer yandan domates, salatalık, peynir, zeytin yiyip duruyorduk. Gölde kurbağaların sesi, ormanda kuşların sesi vardı.

Yemeği yedikten sonra, temiz havada biraz uyumak istedik. Üç hamak kurup dinlenmeye başladık. Aradan biraz geçince gözlerimiz dalar gibi oldu. Daha sonra Ahmet ile Mehmet’in uyuduğunu gördüm.

Ormanın derinliklerinden hayvan çığlıkları geliyordu. İrkildim, kalktım, arkadaşları uyandırdım. Sesi hep birlikte dinledik. Endişelendik ve sesi takip etmeye başladık. Ormanın derinliklerinde bir kuş yuvasına saldırmak üzere olan bir yılanı gördük.

Yılan çok açtı, kuşlar yavruydu ve bağırıyorlardı. Anneleri yılanı uzaklaştırmaya çalışıyordu. Hemen araya girdik, yapmayın, etmeyin, dinleyen yok.

Yılanı uzaklaştırmak için Ahmet ve Mehmet ellerine çubuk alarak dikkat dağıttılar, ben de kuşların yuvasını güvenli bir yere taşıdım. Kuşların hayatını kurtardık, yılanın da karnını otlarla doyurduk. Ormanda sükunet sağlandı. Bizde mutlu olup, pikniğimize devam ettik.

Keşke hiçbir hayvan bir başka hayvanı yemek zorunda kalmasa ama tabiatın kanunu böyle, bugün ucuz atlattık, yarın ne olur bilinmez.

Kahramanları Siz Ve Arkadaşlarınız Olan Bir Masal Yazınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dilruba dedi ki:

    Öğretmenim kahramanları siz ve arkadaşlarınız olan bir masal yazınız diye grup ödevi verdi ama bir türlü yazamadık sonunda bu sitedeki yazıyı bulduk bu masaldan esinlendik ve çok güzel bir masal oldu teşekkür ederiz :)

Yorum Yaz