Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

K Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda K harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvanlar aleminde biyoçeşitlilik genetik ve çevresel kalıtımla birlikte artmaktadır. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü biyoçeşitliliği doğru orantılı olarak arttırır. Ekosisteminde yaşayan bir canlı o ekosisteme göre belli özellikler kazanabilir. Hayvanlar aleminde milyonlarca tür bulunmaktadır. Bu türler alt türler olarak da farklılaşma yoluna girmiştir.

 

K harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Kanarya: İspinozgillerdendir. Ötücü kuşlardandır. Tıknaz, yuvarlak bir vücut yapısı vardır. Küçük bir kuştur. Beyaz ve sarı renkte olabilir. Ağaçlarla çevrili su kaynakları etrafında yuvalanır. Kanarya Adaları bu şekildedir. Tohum, böcek, solucan, çörek otu yiyerek beslenir.

 

Kanguru: Avustralya anavatanına sahip olarak dört türün ortak adıdır. Aborjin dilinde, seni anlamıyorum demektir. Boyu bir buçuk metre, kuyruğu bir metredir. Ön kolları kısadır. Vücutlarında yavru kesesi bulunur. Farklı renklerde bulunur. Zıplayarak hareket eder. Geriye doğru zıplayamaz.

 

Kaplan: Kedigillerdendir. Memeli ve etçil bir hayvandır. Süper yırtıcı olarak bilinir. Sibirya ve Hindistan coğrafyasında yayılış gösterir. En büyük ve en ağır kedilerdir. Kahverengi, turuncu ve siyah çizgileri bulunur. Gece avlanırlar. Gece görüşleri çok iyidir.

 

Kartal: Atmacagillerdendir. Yırtıcı bir kuştur. En büyük uçan yırtıcılardandır. Kafası, gövdesi, gagası ve pençeleri buna göredir. Eğri gaga yapısı ve pençeleri avlanmak için tasarlanmıştır. Ormanlarda ve yüksek dağlarda yaşarlar. Etçillerdir.

 

 

Kedi balığı: Kemikli balıklardandır. Yüz bölgelerinde bıyıkları bulunur. Yüzgeç ve solungaçları farklılaşmıştır. Bıyıkları diken şeklinde savunma mekanizmalarını oluşturur. Yayın balığı olarak da bilinir.

 

K Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kardelen dedi ki:

    Elinize sağlık K ile başlayan hayvan isimleri beğendim. kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :) köpek balığı koala kedi köpek … bunları da ekleyebiliriz.

  2. gamze dedi ki:

    ya kedi bir hayvam değil mi isim bitki hayvan oyunu oynuyorduk kedi hayvan değil dediler :/ k harfi ile başlayan hayvan isimleri olarak yazdım ama.

Yorum Yaz