İsraf İle İlgili Sloganlar

Sizler için israf hakkında sloganlar güzel sözler hazırladık. İnsanlar hayata geldikleri andan itibaren Allah’ın onlara sunmuş olduğu sonsuz imkanlardan fayda sağlarlar. İnsanın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli olan her şey doğada bulunmaktadır. Örneğin bir insan su içmeden hayatını sürdürememektedir. Bunun için dünya üzerinde çok sayıda su kaynaklarımız bulunmaktadır. Beslenmeden de bir insanın hayatını devam ettiremediğini göz önünde bulunduracak olursak, beslenmemiz için de çok fazla çeşitte yiyeceklerin bizlere doğa tarafından sunulmuş olduğunu görebilmekteyiz. İnsanlar yapması gereken tek şey ise, sahip olunan bunca değeri gerektiği kadar tüketmek ve hiçbir zaman israf etmemektir. Bu konu ile ilgili çeşitli sloganlar bulunmaktadır. Bizler de düzenlemiş olduğumuz bu yazıda sizlere israf ile ilgili sloganlar kısaca bilgi vereceğiz.

israf ile ilgili görsel sonucu

İnsanların sahip olduğu tüm değerler israf edilmesi sonucunda bir gün yok olup gidebilir ve insan yaşamını tehlikeye sokabilir. Kendini seven ve bu dünyayı gelecek nesillere de bırakmak isteyen her insanın yapması gereken ilk ve en önemli şey elbette ki israf etmekten kaçınmaktır. Her insan bizlere sunulmuş olan tüm nimetleri yeteri kadar kullandığı zaman dünya daha güzel bir hale gelecektir ve çocuklarımıza ya da torunlarımıza daha güzel bir hayat bırakırız.

İsraf yapan insanlar hem dinimiz hem de toplumumuz tarafından hoş karşılanmamakta olup her zaman eleştirilirler. Bizler de dinimize ve toplumuza örnek bir insan olabilmek için her zaman israf etmekten kaçınmalıyız.

İsraf İle İlgili Sloganlar:

İsraf etme, geleceğini kurtar.

İsraf eden insan topluma zarar verir.

*İsraf eritir!

*İsraf kötüdür!

*İsraf kayıptır!

*İsrafın önüne geçmek için mücadele etmeliyiz!

*Birlikte mücadele edersek israfı yeneriz!

*İsraf insanlığın düşmanıdır!

*İsraf çevreye ve canlılara zarar vermektedir!

*İsrafa karşı sende mücadelemize katıl!

*İsrafa karşı harekete geç!

*İsrafa karşı duyarsız kalma!

İsraf İle İlgili Sloganlar Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

7 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.