Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

İskenderiye Kütüphanesi, Neden Döneminin En Önemli Kültür Merkezidir?

Bu yazımızda İskenderiye Kütüphanesi neden döneminin en önemli kültür merkezidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İskenderiye şehri, Büyük İskender tarafından M.Ö. dördüncü yüzyılda kurulmuştur. Döneminin en önemli şehirlerinden biri olarak mimarisi Büyük İskender tarafından planlanmıştır. Büyük İskender, tarihteki en önemli şahsiyetlerinden biridir.

İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiye şehrinin en önemli kültür varlıklarından biridir. Döneme ait kaynaklar o günün şartlarında kütüphanede yaklaşık bir milyon yazma eser cildi bulunduğunu zikretmektedir. İskenderiye Kütüphanesi, tarihteki en önemli kültür merkezlerinden biridir. Kültür merkezi olmasının sebebi kütüphanelere sahip olması, mimari özellik bakımından insanların ihtiyaçlarını karşılaması öne çıkarılabilir. Döneminin en önemli kültür merkezi olması kütüphanenin sayıca fazla yazma eser barındırması ve araştırma merkezi haline gelmesi nedeniyledir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anan baban seni dedi ki:

  Çok güzel olmuş ←3

 2. FENERBAHÇE ÜLKER SPOR KLÜBÜ 1907 dedi ki:

  Biz neden önemli olduğunu sorduk sen başka şeyler yazmışsın

 3. FENERBAHÇE ÜLKER SPOR KLÜBÜ 1907 dedi ki:

  Ya biz neden önemli diye sorduk sen başka şeyler yazmışsın

 4. Remö dedi ki:

  Kısa olmakı

 5. Burak dedi ki:

  Siz çok iyisiniz eskiden hep araştırma ödevimi yapmak için hep siteleri dolaşırdım ama sizi buldum artık hep bu siteden araştırıyorum puanım 10 üzerinden 9 1puan kırdım çünkü biraz uzun yapıyorsunuz ama çok iyi bir site

 6. ebru dedi ki:

  kısa ve güzel olmuş tam istediğim gibi, yine sayenizde ödevim bitti. faydalı oldu benim için puanım yüz tam puan size. :)

Yorum Yaz