Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Işık Kirliliği İle İlgili Yazı

Işık, hayatımızı çok daha kolay bir hale getiren ve gün içerisinde daha rahat haraket etmemizi sağlayan bir enerjidir. Özellikle doğal enerji kaynağımız olan güneşin battığı vakitlerde, bizlerin etrafı görmesini sağlamaktadır. Eğer etrafımızı göremeseydik güneş battıktan sonra bizim için bir hayat olmazdı. Bu yüzden ışığın hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu söylememize bile gerek yoktur. Peki ışık kirliliği nedir ve nasıl ortaya çıkar? Işık kirliliğinin zararları nelerdir ve ışık kirliliğini engellemek için neler yapılabilir? Bu ya da buna benzeyen sorularınıza cevap arıyor ve bu konu hakkında daha fazla detay istiyorsanız, sizin için derlediğimiz bu çalışmayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

ışık kirliliği ile ilgili görsel sonucu

Şehirleşme ile nüfus artışı doğru orantıdadır. Bu durum ışık kirliliğinin daha fazla olmasına sebep olur. Işık kirliliğinin atmosferi de kirlettiğini söyleyebiliriz. Her insan ya da her ev elbette ki ışık kullanacaktır. Fakat bu kullanımın gereksiz yere olmaması gerekmektedir. Işık kirliliğinin ortaya çıkış sebebi gereksiz yere ışık kullanmaktan geçmektedir. Bu yüzden her insan bu olumsuz durumu engelleyebilir. Evinde, arabasında ya da dışarıda kullanmış olduğu ışıkları gereğinden fazla kullanmamalı ve kullanan insanları da bu konuda bilinçlendirmelidir.

Işık kirliliği gereğinden fazla enerji sarfiyatından kaynaklanan bir durum olduğu için hem insanlara hem de topluma büyük bir ekonomik kayıp yaşatır. Gereğinden fazla ışık kullanmamak kendini ve toplumunu seven her insan için önemli bir görevdir.

Işık Kirliliği İle İlgili Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz