Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

İpek Yolu’nun Toplumlar Arasındaki Siyasal Rolü Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Bu yazımızda İpek Yolu’nun toplumlar arasındaki siyasal rolü hakkında neler söyleyebilirsiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İpek Yolu, tarihi bir ticari yoldur. Asya ve Avrupa kıtaları arasında yer almaktadır. Çin ve Avrupa kıtası arasında Orta Asya ve Türkiye kuzeyinden ilerleyen bir yoldur. İpek Yolu, ipek kumaşının ticaretinin yapıldığını bir ticari yol olarak adını buradan almaktadır. Birçok siyasi devletin toprakları üzerinden geçerek birçok devletin ticari faaliyetler yapmasına neden olan bir yoldur.

İpek Yolu’nun toplumlar arasındaki siyasi rolü, ticari faaliyetlerin ekonomik dengeleri oluşturmasında etkilidir. Ekonomik dengelerin oluşturulması ve korunması ticari faaliyetler sayesinde gerçekleşmektedir. İpek ticaretinin yapılması en fazla getirisi olan ticari faaliyetlerden biri olarak siyasi gücün oluşmasında iktisadi kalkınma sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tunç dedi ki:

    İpek Yolu’nun toplumlar arasındaki siyasal rolü bu yola sahip olmak isteyen devletler arasında krize neden olmasıdır. Çünkü her ülke böyle gelişmiş ticaret yoluna sahip olmak isterdi.

Yorum Yaz