İnternetten Ders Çalışmak

İnternetten ders çalışma konusunda çoğunlukla palavraya dönüşmektedir. Bunun sebebi ise bilgisayarın oyuna, internetin ise sörf yapmaya sizi zorlamasıdır. BU sebeple eski teknikler her zaman iş görmektedir. Boşuna zaman kaybına uğramamak için bilgisayarda ders çalışırım yalanına kendinizi kaptırmadan adam akıllı bir programla ders çalışın. Sizlere daha önce sunmuş olduğumuz “Derse Yoğunlaşma Teknikleri” konumuzu okuyarak ders çalışmaya daha yatkın birer birey haline gelebilirsiniz. Unutmayın ki bu zorlu yolda her şey sizin ellerinizde.

bilgisayarcocuk

İnternetten ders çalışma eylemi ebeveynler içinde kolaya kaçma işlemidir. Çünkü dershaneye 2000 TL vermektense aylık internete verdiğimiz 100 liranın içinde derste olsa ne güzel karda oluruz bakışı mevcuttur. Çocuklarınız sizlerin geleceğidir, lütfen dikkatle ayırıp ona göre karar verin. Çünkü çocuklarınızın gözünde internet ve bilgisayar tamamen eğlence amaçlı kullanabilecek aygıtlardır. Bu sebeple iyi yapıyorum derken çocuğunuza en büyük kötülüğü yapan siz olursunuz.

İnternetten ders çalışırım denilen çocuğa ne denilmeli?

İnternetten ders çalışma isteği olan çocuğa belirli cevaplar verebilirsiniz. Örneğin bilgisayarı eğlenmesi için aldığınızı belirtip, sıkıca hale getirmemek için buna izin vermeyeceğinizi belirtebilirsiniz. Bu çocuğa hem sizin ona olan saygı, güven ve sevginizi belirtirken hem de ikna edici bir teknik olacaktır. Sizlerin söyleme tarzınız çocuğun üzerinde %100 etkilidir. Bağıra çağıra hayır demeniz dershaneye gitmemesine, okulu asmasına hatta eğitim hayatını devam ettirmemesine neden olabilir. Çocuğunuzla iletişim konusunda çok dikkatli olmalısınız.

derszamani.net

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.