Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2018

Fizik Dersinden Korkmayın

Fizik, Biyoloji, Kimya gibi dersler Fen kategorisine giren sayısal değerlerin bulunduğu lâkin yoruma dayalı derslerdir. Fizik dersi birçok derse yardımcı bir derstir. Aslında fizik dersi öğrenilmesi en kolay ve en zevkli derslerden bir tanesidir. Öğrencilerin baştan ön yargı koyduğu ve korktuğu fizik dersini sevmeye başladığından itibaren notlarını yükselttiği de kanıtlanmıştır.

cocukzeka

Sınavda çıkan fizik sorularının çeyrek bölümü kolaylıkla yapılabilir. Diğer çeyrek bölümü tamamen çeldirici sorulardır. Kalan yüzde 50 ile ifade edilebilecek kısım ise normal zorluktaki sorulardır. Fizik dersine programlı bir şekilde çalışmaya başlar ve aksatmadan devam ederseniz bu dersten çıkacak %75’lik soru yığınını rahatlıkla çözebilir ve yüksek not alabilirsiniz. Fizik dersi bir bütündür ve neden – sonuç ilişkisine dayanmaktadır. Bu sebeple soruları bir bütün olarak görmeli ve hem soruyu hem de anlatımı iyi analiz etmek gerekmektedir. İşte bu kısım %25’lik çeldirici sorular kısmında karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu sorular genellikle yoruma dayalı sorular olduğu için kısa sürede yenik düşebilir ve yanlış cevaba doğru ilerleyebilirsiniz. Altı çizili ve kalın olarak yazılmış ifadeleri çok dikkatli bir şekilde okumalı ve grafiksel olarak gittiğiniz yolu sürekli sorunun boşluğuna çizmelisiniz. Böylece takıldığınızda baştan başlamanın vereceği zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

Dersi derste iyice dinlemeli ve eve varır varmaz hemen bunları tekrar etmeniz gerekmektedir. Böylece aklınıza bilgiler kazınacak ve sınavdan daha yüksek notlar alabileceksiniz.

derszamani.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz