Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Eylül 2020

İnsanlar Temel İhtiyaçlarını Karşılarken Çevreye Nasıl Zarar Verirler?

Aşağıda insanlar temel ihtiyaçlarını karşılarken çevreye nasıl zarar verirler kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayarak yaşarlar. İnsanların ihtiyaçları zaruri ve keyfi olarak şekillenmektedir. İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasında doğal kaynaklara da ihtiyaç vardır. Doğal kaynaklara olan ihtiyaç insanların çevreye olan ihtiyacını meydana getirmektedir.

İnsanlar temel ihtiyaçları olan barınma, beslenme, korunma, giyinme ve ısınma gibi ihtiyaçları karşılarken çevreye zarar verebilirler. Barınmak için yapılan evlerde, çarpık kentleşmeye neden olarak şehir sistemine zarar verirler.

Beslenme için tarım faaliyetleri ve hayvancılık yaparlar ve kullandıkları ilaçlar ve cihazlar çevreye zarar verebilir. Isınırken yaktıkları doğal kaynaklar arasında bulunan fosil yakıtlar çevre kirliliklerinin yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle insanlar ihtiyaçlarını karşılarken çevreye zarar verebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. didem dedi ki:

    İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılarken çevreye zarar vermesi kabul edilir bir şey değil. Bu resmen bencillik halbuki uzun vadede kendi yaşadığı doğayı mahvetmek ama insanlar farkında değil.

Yorum Yaz