Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

İnsanlar Hangi Nedenlerle Yaşadıkları Yerlerden Göç Eder ve Yeni Mekanlara Yerleşirler?

Bu yazımızda insanlar hangi nedenlerle yaşadıkları yerlerden göç eder ve yeni mekanlara yerleşirler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların birçok nedenle göç etmek zorunda kalmaları söz konusu olmaktadır. Göç etmek insanların en son tercih ettikleri şeydir. Fakat bazı durumlar insanlar için daha cazip olabilir. Bunlar özellikle hizmet alanlarında gerçekleşmektedir. Eğitim, sağlık, sosyal haklar alanında insanlar yaşadıkları yerleri göç ederek değiştirebilirler.

Göç etmek savaşlar ve zulümler nedeniyle de gerçekleşmektedir. Savaşların devam etmesi, kadınların ve çocukların ölmesi, eğitimin durması, güvenlik sorunlarının yaşanması insanların ülkelerini terk ederek göç etmelerine neden olmaktadır. Zulümler açısından da özgürlüklerin kısıtlanması insanların üretken olmalarını engelleyebilir. Darbeler, ihtilaller ve muhtıralar da göçlere neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hale dedi ki:

    İnsanlar iş, sağlık, eğitim, alevi, gezi gibi nedenlerle yaşadıkları yerlerden göç eder ve yeni mekanlara yerleşirler. Yeni yerleri keşfetmek ve yeni insanlar ile tanışmak güzeldir.

Yorum Yaz