Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

İnsan Nüfusunun Hızla Artması Çevreyi Nasıl Etkiler

Bu sayfamızda insan nüfusunun hızla artması çevreyi nasıl etkiler sorusunun cevabını vererek nüfus kalabalığının çevreye etkileri üzerinde durmaya çalışacağız.

Gerek dünyada gerekse ülkemizde insan nüfusu her geçen gün artmaktadır. Nüfusun artması pek çok sorunu beraberinde getirmekle birlikte bu durumun çevre üzerinde de olumsuz etkilerinin olduğunu söylemek mümkündür.

Nüfusun kalabalık olduğu yerlerde ihtiyaç fazla olduğundan kişiler bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakta bu durum da tüketimin fazla olmasına sebep olmaktadır. Tüketimin fazla olduğu yerlerde atık sayısı da fazla olacağından insanlar bu atıklarını doğru şekilde imha etmediğinde bu durum çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Ayrıca tüketimin sağlanabilmesi için de üretime ihtiyaç vardır ve bu üretim fabrikalar sayesinde gerçekleşmektedir. Fabrikaların fazlalaşması da sanayi alanlarının fazla olması anlamına gelmektedir. Bilinmektedir ki sanayi kuruluşları ve sanayi atıkları doğaya zarar veren en büyük etkenlerdir. Ayrıca bu insanların barınak ihtiyaçları için de doğa katledilerek yeni binalar yapılmakta bu da betonlaşmaya yani çevre kirliliğine sebep olmaktadır.

Nüfus Fazlalığının Çevreye Olumsuz Etkileri Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz