Gençler Bilseydi İhtiyarlar Yapabilseydi Deneme

Bu sayfamızda gençler bilseydi ihtiyarlar yapabilseydi sözünü açıklayan deneme örneğimize yer vereceğiz.

İnsanlar doğar, büyür ve yaşlanır. Her insan hayatının farklı dönemlerinde farklı özelliklere sahip olur. Bu kişiden kişiye farklılık gösterse de yaygın olan durum insanların gençlikte tecrübesiz olduğudur. Kişi yaşlandıkça geçirmiş olduğu tecrübeler sayesinde bilgi birikimi de artmaktadır.

Gençler hayatta hayaller kurar ve birtakım işler gerçekleştirmeye çalışır. Ayrıca gençlik zamanında kişi bu işleri gerçekleştirebilmek için de yeterli güce sahiptir. Buna rağmen gençler yeterli tecrübeye sahip olmadıklarından bu işleri yapmakta zorlanırlar. Bir diğer açıdan bakıldığında ise ihtiyarlar ilerlemiş olan yaşlarında yeterli tecrübeye sahiptirler ve bilgi birikimleri fazladır. Buna rağmen ihtiyarlar da bu işleri gerçekleştirebilmek için yeterli gücü kendilerinde bulamazlar.

İnsanın gençlik ve ihtiyarlık dönemlerinde eksik olan tarafları vardır. Bu nedenle genç yaştaki insanlar tecrübelerini arttırmaya çalışmalı, ihtiyarlar da yaşlandıklarında güçlü olabilmek için gençliklerinde sağlıklarına dikkat etmelidir.

Gençler Bilseydi İhtiyarlar Yapabilseydi Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.