İnsan İçin Sağlık Mı Para Mı Önemlidir Münazara

Bu yazımızda insan için sağlık mı para mı önemlidir münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*İnsan hayatında önemli olan sağlıktır. Çünkü sağlığın korunmasıyla insan hayatta kalır. Sağlığın korunması, insanın dengeli ve doğru beslenmesiyle ilgilidir. Dengeli ve doğru beslenmek için doğal beslenmek gerekir. Doğal beslenmek de maddi bir kaynak gerektirmeden de olmaktadır.

. İnsan hayatın para çok önemlidir. Çünkü sağlıklı yaşamanın yanında sağlık hizmetleri bir endüstri haline gelerek kapital bir formasyon yaşamaktadır. Parası olanın sağlıklı olduğu bir sağlık hizmetleri prosedürü işlemektedir. Bu nedenle insan için para önemlidir.

*Sağlık insanın en büyük sermayesidir. Hayatta olmak, hayata sağlıklı devam etek, zengin olmaktan daha kıymetlidir. Sağlık da para da harcanan kıymetlerdir. Fakat bir fark bulunmaktadır. Sağlık harcanırsa geri gelmesi imkansızdır. Para harcanırsa geri gelmesi mümkündür.

. Günümüz dünyasında ihtiyaçların sınırsız olduğu anlayışı yayılmaktayken para olmadan konular hep eksik kalmaktadır. Para her kapıyı açmaktadır. Para ömrü de uzatmaktadır. Para ile sağlanan sağlık hizmetleri, sağlık harcamaları yokmuş gibi konuşamayız.

*İnsan sağlığının korunmasında ve sağlanmasında şuur önemlidir. Şuurun sağlanmasıyla para ihtiyacı ortadan kalkar. Doğanın kanunları insanı sağlıklı yaşayabilmesi için çevrelemektedir. Doğal olarak yaşayan herkes paraya ihtiyaç yaşayabilir.

. Para her zaman önemlidir. Sizin sağlık hizmetlerinden yararlanmama lüksünüz yoktur. Çünkü dünyanın doğası değişmiştir. Sağlık yatırımları, doğal olarak yapılmamakta, para kaynakları oluşturulmaktadır. Sağlık için para harcanır. Para daha önemlidir.

İnsan İçin Sağlık Mı Para Mı Önemlidir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

30 yorum

  1. Size göre biraz mantıksız olacak ama ben para demek isterdim çünkü eskilerde yaşasaydım yaşam derdim ama 2018de geleceğim olacak kişilere paranın sadece bir kağıt parçasını olduğunu öğretip bütün paramı veririm zaten ölsek kimin umrunda olcak ki iki üç kişiden like alcaz bu kadar ben 13 yaşında olmama rağmen neslimize güvenmiyorum sonuçta bunları yapan biziz insan yaptığı olaya inanmazmı ben inanmıyorum birine bilgisayarı biliyomusun diye sorsak biliyorum der ama öğrenmesi kolay olan bir bilgisayar dilini bie bilmiyordur en fazla youtube windows formatı biliyodur kodlama dili bilmeden bilgisayarın tamamını bilemezsin tam bilmiyorum dersin anlarım mesala ben python java ve kali linux kodlaması biliyorum herneyse konuyu herzaman fazla dağıtıyorum para derdim çünkü şu anki teknoloji ile kalp nakli falan olabilirdim ve ya fakirlere dağıtırdım bilmiyorum ama o parayı bir günde bile bitirebilirdim arkadaşlarıma veririm gelecek kişilere yatırım yapardım veya birinin vücündaki parçalar ile değişirim.

  2. Okulda insan yaşamında sağlık önemlidir konulu münazara grubundaydım bu yazıyla hazırlandık bu münazaraya ve böylece münazarayı biz kazandık yazı gerçekten iddialı ve bili verici.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.