İneboluluların Yapmış Olduğu Yardımın Milli Mücadele İçin Önemini Belirtiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

İneboluluların Yapmış Olduğu Yardımın Milli Mücadele İçin Önemini Belirtiniz.

Bu yazımızda İneboluların yapmış olduğu yardımın Milli Mücadele için önemini belirtiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Milli Mücadele yılları Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak tarihte yerini almıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan gelişmeler işgal hareketlerinin devam etmesinde etkili olmuştur. Milli Mücadele, askeri birlikler ve millet tarafından direniş hatlarının oluşturması ile sürdürülmüştür.

İnebolular, genç yaşlı, çocuk ve kadın demeden techizat taşınmasında, haberleşmede, askeri işbirliklerinde ve lojistik destekte direniş hatları oluşturarak Milli Mücadele’nin kazanılmasında oldukça etkili olmuşlardır. 9 Haziran 1921 yılında da İnebolu halkı için en önemli günlerden biri olarak kutlanmaktadır. Milli Mücadele dönemi 1919 – 1922 yılları arasında gerçekleşen mücadele dönemidir. Bu dönemde her gün bir zafer yaşanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ayşegül dedi ki:

    İneboluların yapmış olduğu yardımın Milli Mücadele için önemi büyüktür. Çünkü Çanakkale Cephesini çok ileriye taşımış ve Türk illetinin bu cepheden galip çıkmalarına büyük katkı sağlamışlar.

Yorum Yaz