İn A Manner Of Speaking İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

İn A Manner Of Speaking İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

A Manner of Speaking Nedir?

“A manner of speaking” ifadesi, bir düşünceyi ya da fikri belirtmek için kullanılan bir ifadedir. Anlam olarak “bir tarzda konuşma şekli” anlamına gelmektedir.

Örnek Cümleler:

 1. She spoke in a manner of speaking that made it difficult to understand her. (Onun konuşma şekli, onu anlamayı zorlaştırdı.)
 2. I’m not lying, I’m just using a manner of speaking to emphasize my point. (Yalan söylemiyorum, sadece noktamı vurgulamak için bir tarzda konuşuyorum.)
 3. He used a manner of speaking that made me feel uncomfortable. (Beni rahatsız hissettiren bir konuşma tarzı kullandı.)
 4. In a manner of speaking, you could say that he’s a bit of a know-it-all. (Bir bakıma, onun her şeyi bilen biri olduğunu söyleyebilirsiniz.)
 5. I understand what you’re saying, but in a manner of speaking, you’re wrong. (Ne demek istediğini anlıyorum ama bir bakıma yanılıyorsun.)
 6. He spoke in a manner of speaking that suggested he didn’t really care about the outcome. (Sonucun pek umrunda olmadığını düşündüren bir konuşma şekli kullandı.)
 7. In a manner of speaking, the company’s success is due to its dedicated employees. (Bir bakıma, şirketin başarısı sadık çalışanlarına bağlıdır.)
 8. She spoke in a manner of speaking that made it clear she was in charge. (Onun konuşma şekli, onun sorumlu olduğunu açıkça belirtti.)
 9. In a manner of speaking, we’re all in this together. (Bir bakıma, hepsi birlikteyiz.)
 10. He used a manner of speaking that suggested he didn’t want to be there. (Orada olmak istemediğini düşündüren bir konuşma tarzı kullandı.)
 11. In a manner of speaking, I suppose you’re right. (Bir bakıma, doğru olduğunu düşünüyorum.)
 12. She spoke in a manner of speaking that suggested she knew more than she was letting on. (Daha fazlasını bildiğini ima eden bir konuşma şekli kullandı.)
 13. In a manner of speaking, we’re all just trying to survive. (Bir bakıma, hepsi sadece hayatta kalmaya çalışıyoruz.)
 14. He spoke in a manner of speaking that made it clear he was disappointed. (Hayal kırıklığına uğramış olduğu açıkça belirten bir konuşma şekli kullandı.)
 15. In a manner of speaking, she’s a genius when it comes to math. (Bir bakıma, matematik konusunda bir dahi.)
 16. She used a manner of speaking that made it difficult to take her seriously. (Ciddiye almayı zorlaştıran bir konuşma şekli kullandı.)
 17. In a manner of speaking, he’s been preparing for this moment his whole life
 1. She spoke in a manner of speaking that suggested she was hiding something. (Bir şeyler sakladığını ima eden bir konuşma şekli kullandı.)
 2. In a manner of speaking, we’re all just passing through this life. (Bir bakıma, hayatın sadece geçici olduğunu biliyoruz.)
 3. He used a manner of speaking that made it clear he was trying to impress us. (Bizi etkilemeye çalıştığını açıkça belirten bir konuşma tarzı kullandı.)

Özet:

“A manner of speaking” ifadesi, bir düşünceyi ya da fikri belirtmek için kullanılan bir ifadedir. Farklı cümlelerde kullanılabilen bu ifade, bir konuşma şekli ya da tarzını ima eder. Örnek cümlelerde kullanılan ifadeyi, Türkçe karşılığı ile birlikte örnekler üzerinden anlamaya çalıştık.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.