Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

İlk Çağ Medeniyetleri Tarımsal Üretimi Artırmak İçin Ne Gibi Faaliyetlerde Bulunmuştur? Bir Metin Hazırlayarak Sınıfta Okuyunuz.

Bu yazımızda ilk çağ medeniyetleri tarımsal üretimi artırmak için ne gibi faaliyetlerde bulunmuştur bir metin hazırlayarak sınıfta okuyunuz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlk çağ medeniyetleri, Anadolu coğrafyasında etkili olmuş medeniyetlerdir. Anadolu coğrafyası tarım ve hayvancılık açısından oldukça elverişli bir coğrafyadır. Su kaynakları bakımından zengin olan coğrafyada ilk çağ medeniyetleri de suyun kullanımı ve tarımda uygulanabilir bir duruma getirilebilmesi için taşınması adına önemli sistemler kurmuşlardır.

İlk çağ medeniyetleri tarımsal üretimi arttırmak için su kanalları sistemlerini kurmuşlardır. İlk çağ medeniyetlerinden Urartular, Frigler, Akadlar gibi uygarlıklar su kanalları yapmışlardır. Su kanallarıyla taşınan suların tarım arazilerinde kullanılması, elverişli ve kolay tarım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde etkili olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. teoman dedi ki:

    İlk çağ medeniyetleri tarımsal üretimi artırmak için neler yapmışlar arkadaşlar bilen varsa bana yardımcı olsun tarih dersinde bu soruyu yanıtlayana öğretmenimiz sözlüsüne 100 vereceğini söyledi.

Yorum Yaz