Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2018

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Sabırlı Olmasıyla İlgili Örnek Bir Olay Bularak Defterinize Yazınız

Bu yazımızda Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sabırlı olmasıyla ilgili örnek bir olay bularak defterinize yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), İslam peygamberidir. İslam peygamberi olarak ümmetine çok önemli tavsiyelerde bulunmuştur. İslam’ı tebliğ etmiştir. İslam’ın yaşanmasında Kuranı Kerim ve hadisler iki kaynak olarak Peygamber (a.s.)’ın emanetidir.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), her şeyden önce kuldur. Beşerden farkı peygamber olması ve O’na vahiy gelmesidir. Bu nedenle diğer insanlar gibi sabretmek zorunda olduğu bazı durumlar yaşamıştır. Babasının vefatı ile yetim doğması, annesini kaybederek öksüz büyümesi, çocukluğunda ve gençliğinde dert ve elemle geçen günleri, peygamberlik vazifesini ifa ederken çektiği zulümler, taşlanması, yaralanması, hor görülmesi, pisliklere maruz kalması sabır gösterdiği olaylardandır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Emine dedi ki:

  İyi beğendim

 2. Çağdaş dedi ki:

  Hz muhammed hüzün yılında amcası eşini kaybetmiştir

 3. Anonim dedi ki:

  Biz bilgi öğrenmek için giriyo ruz saçma saçma reklemlar gelihor

 4. Anonim dedi ki:

  Cok güzel ziyaret yorumu

 5. ilge dedi ki:

  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sabırlı olmasıyla ilgili örnek bir olay Hüzün yılında hem eşinin hem amcasının üst üste vefat ettiği dönemde dahi sabırla İslam dinini acısına rağmen tebliğ etmeye devam etmiştir.

  1. Anonim dedi ki:

   Teşekkür ederim

Yorum Yaz