Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Hz. Muhammed’in Çocuklarıyla İlişkisi Nasıldı Bir Örnekle Açıklayınız.

Aşağıda Hz. Muhammed’in çocuklarıyla ilişkisi nasıldı bir örnekle açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber (a.s.), çocuk sahibi olmuştur. Yirmi beş yaşındayken evlendiği Hazreti Hatice (r. anha)’dan altı çocuğu dünyaya gelmiştir. Çocuklarının hepsi kendi sağlığında vefat etmiş sadece Hazreti Fatıma (r. anha) annemizdir. Peygamber (a.s.), çocuklarıyla kurduğu ilişkilerle de örnek olmuştur.

Özellikle Hazreti Fatıma (r. anha) ile olan baba kız ilişkisinde İslami açıdan da birçok konuda örnekler bulunmaktadır. Fatıma annemizi çok sevmiştir. Onu annesine benzetmiştir. Bir gün bir olay olduğunda mutlaka samimi ve doğru davranmasını nasihat ederek benim peygamber olduğuma güvenme, ahiret ben bile sana yardım edemeyebilirim demiştir. Bu da en çok anlatılan olaylar arasında yer alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. eryaman dedi ki:

    siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  2. oğuz demirtas dedi ki:

    çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık din ödevi kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz