Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Büyüklere Karşı Neden Saygılı Olmalıyız?

Aşağıda büyüklere karşı neden saygılı olmalıyız kısaca olarak ele alacağız.

Büyükler, aramızda bulunan en tecrübeli kişiler olarak saygı görmesi gereken kişilerdir. Yaşadıkları, gördükleri, ahlakları ve görgüler, toplumumuz için çok önemlidir. Nesiller boyu devam eden kültürel aktarımın son halkası olarak büyüklerden öğrenilmesi gereken birçok şey bulunmaktadır.

Büyüklere saygılı olmak gerekir. Saygı ve sevgi insanların bir ve beraber olarak yaşamasını sağlar. Büyüklere karşı saygılı olmak bizim kültürümüzün gerekliliğidir. Dinimizin bir emridir. Büyükler toplumda saygı duyulması gereken kişilerdir. Büyükler, küçüklerin yol göstericisidir. Bu nedenle büyüklere karşı saygılı olmak gerekir. Saygı, bir toplumda barış ve huzurun sağlanmasında çok etkilidir. Bu nedenle birlik ve beraberlik içinde olmak da saygı ve sevgi kavramlarına bağlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hilal dedi ki:

    Büyüklere karşı saygılı olmak bir görgü kuralıdır. Çünkü yaşça büyük insanlar bizden çok tecrübeli ve değer kazanmış insanlardır bu gibi kişilere saygısızlık etmek büyük ayıp biz onların küçükleriyiz onlara hep değer vermeliyiz.

Yorum Yaz