Hz. Muhammed (s.a.v.) Gençliğinde Haksızlıklara Karşı Nasıl Bir Tavırda Olmuştur?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Hz. Muhammed (s.a.v.) Gençliğinde Haksızlıklara Karşı Nasıl Bir Tavırda Olmuştur?

Bu yazımızda Hz. Muhammed (s.a.v.) gençliğinde haksızlıklara karşı nasıl bir tavırda olmuştur kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.), gençlik yıllarından itibaren sürekli olarak hak ve adaletin yanında yer almıştır. Erdemliler Cemiyeti’nde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Peygamber (a.s.), haksızlıklara karşı mücadele etmek amacıyla sürekli olarak insanlara güven vermiştir. Muhammed-ül Emin olarak tanınmasında haksızlıklara karşı mücadele etmesi ve emin bir kişi olması etkili olmuştur.

Peygamber (a.s.), haksızlıklara karşı var gücüyle mücadele etmiştir. Cahiliye döneminde kötü alışkanlıkların devam etmesi, insanlara zarar verilmesi Peygamber (a.s.)’ı rahatsız etmiştir. Bu nedenle haksızlıklara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Adalet ve iyilik doğruluğa ulaşmada en önemli etkendir. Bu nedenle adalet her şeyin üstündedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. bilal dedi ki:

    Hz. Muhammed (s.a.v.) gençliğinde haksızlıklara hep karşı çıkmıştır. Haksızlık yapanlara doğruyu ve güzeli anlatmaya çalışmıştır. Onun için o zamanlarda insanlar tarafından çok sevilirdi.

Yorum Yaz