Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2021

Hoşgörü Ne Demek

İnsanların toplum içerisinde hep birlikte mutlu ve huzurlu bir biçimde yaşamaları için hayatlarında önem vermeleri gereken bir takım kavramların olduğu bilinmektedir. Bu kavramlardan bir tanesi şüphesiz ki hoşgörü kavramıdır. Peki hoşgörü kavramı ne anlama gelir ve insanlara ne gibi kazançlar sağlar? Bir toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşaması için neden bu kavrama ihtiyaç duyulur? Bu sorunun cevabı, sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazının devamında yer almaktadır.

hoşgörü ile ilgili görsel sonucu

Hoşgörü demek, bir insanın başka insanların düşüncelerine, yaşam tarzlarına, dinlerine, dillerine, hareketlerine ve daha bunun gibi birçok duruma duymuş oldukları saygı ve sevgi anlamına gelmektedir. Hiçbir insan aynı düşüncelere sahip olmak zorunda olmadığı gibi aynı şekilde yaşamak durumunda da değildir. Her insan özgür bir bireydir ve insanların yaşam tarzları arasında küçük ya da büyük bir takım farklılıklar olabilir. Bu farklılıklara sebep sayacak olursak çok fazla şey söyleriz ama sonuç olarak her insanın birbirine hoşgörülü olması gerektiğine varırız. Her insan birbiri ile hoşgörülü bir ilişki halinde olmalıdır. Hatta kimi zaman insanlar hata yaptığında da, insanların hata yapabileceklerini ve bunun normal olduğunu düşünerek hoşgörülü olunması doğru bir davranış olarak kabul edilir.

İnsanlarn hoşgörülü olduğu bir toplumda maneviyat duygusu her zaman daha fazla gelişmiştir ve bu durum da insan ilişkileri üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir.

Hoşgörü Ne Demek Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. SENAM dedi ki:

  ben çok beğendim ödevimi kolayca yaptım …

 2. Anonim dedi ki:

  Ben beğenmedim

  1. merve dedi ki:

   Hem begendim diyip hem begenmedim diyen salak bir insanı ilk defa görüyorum

 3. Muhamnet dedi ki:

  Çok başarılı bir anlatım olmuş. Ellerinize sağlı.

 4. Anonim dedi ki:

  ELLERİNİZE SAĞLIK

 5. DENİZ GÜRLER dedi ki:

  ellerinize sağlık

 6. deniz gürler dedi ki:

  yazdığınız şeyi çok beğendim.

 7. deniz gürler dedi ki:

  harika anlatmışsınız
  inşallah insan hakları sınavından yüksek not alırım. amin.

 8. deniz gürler dedi ki:

  çok güzel anlatmışsınız daha iyi anlatma şekli olmaz.

 9. Umut Korkmaz dedi ki:

  Ben çok beğendim hoşgörü ne demektir ödevimi kısa olarak hemen yazdım, öğretmen bunu beğenecek herkese teşekkür ediyorum. :)

  1. Anonim dedi ki:

   BENDE çok beğendim

   1. Anonim dedi ki:

    Harika olmu

Yorum Yaz