Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

Güvenli Geçiş Yerleri Olmadığında Nasıl Geçmeliyiz?

Bu yazımızda güvenli geçiş yerleri olmadığında nasıl geçmeliyiz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yayalar, araç trafiğinin yoğun olduğu yerleri kullanmak zorunda kalabilir. Özellikle büyük şehirlerde sokak ve caddelerde de araçlar yoğunluk kazanmaktadır. Bu nedenle birçok caddede özellikle trafik işaretlendirmeleri yapılmaktadır.

Güvenli yaya geçiş noktaları olarak ışıklandırmalar, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, yaya alt geçitleri yapılmaktadır. Bazı noktalarda güvenli geçiş noktaları bulunmayabilir. Böyle durumlar oldukça risklidir. Bu nedenle dikkat hareket etmek gerekir.

Güvenli geçiş yerleri olmayan yerlerde güvenlik tamamen yayanın kontrolüne geçer. Bu nedenle yaya geçeceği tarafı karşısına almalıdır. Daha sonra önce sola sonra sağa bakmalıdır. İlerledikçe tekrar sola bakarak yolun güvenliğinden emin olduktan sonra geçiş noktasını tamamlamalıdır.

Güvenli geçiş noktalarının bulunmadığı yerlerde bütün güvenlik tedbirleri çok dikkatli olması gereken yayanın kontrolündedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. vahit dedi ki:

    güvenli geçiş yerlerinin bulunmadığı yerlerde güvenli geçiş kuralları uygulanmalıdır ve yayalar son derece dikkatli ve kurallara uyarak karşıdan karşıya geçmelidir. Bu durumu açık bir şekilde çok güzel anlatmışsınız.

Yorum Yaz