Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Günün Farklı Saatlerinde Gökyüzüne Baktığımızda Güneşi Farklı Yerlerde Görmekteyiz Bu Durumun Sebebi Sizce Ne Olabilir?

Bu yazımızda günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda güneşi farklı yerlerde görmekteyiz bu durumun sebebi sizce ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda Güneş’i farklı yerlerde görmemizin nedenleri astronomik olarak gerçekleşmektedir. Dünyamız Güneş etrafında elips şeklindeki bir yörüngesinde dönmektedir. Güneş’in etrafında dönmekte olan Dünya, Güneş’ten farklı açılarda yararlanmaktadır.

Dünya’nın iki türlü hareketi vardır. Bu hareketler günlük ve yıllık olarak değişmektedir. Dünya’nın günlük hareketi nedeniyle Güneş farklı açılarda Dünya’ya ulaşmaktadır. Bu nedenle günün farklı saatlerinde farklı açılarda Güneş Dünya’ya ulaşmaktadır. Güneş ışınlarının sürekli hareket halinde olan Dünya’ya ulaşması farklı açılarda gelmesinin tek açıklaması olarak gerçekleşmektedir.  Güneş ışınlarının değiştiren açı harekettir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Ay arkadaşlar bunu da konu diye yazıyorsunuz ne olacak tabi ki güneş dünya etrafında dönüyor bunun için günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda güneşi farklı yerlerde görürüz.

Yorum Yaz