Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Güneş mi Daha Büyük Dünya mı?

Aşağıda Güneş mi daha büyük Dünya mı kısaca olarak ele alacağız.

Güneş, bir yıldızdır. Isı ve ışık kaynağıdır. Güneş’in bir sistemi bulunmaktadır. O sistemde gezegenler ve gezegenlere ait uydular bulunmaktadır. Gezegenlerden biri de Dünya’dır. Dünya, Güneş etrafında eliptik bir yörüngede dönmeye devam etmektedir. Güneş ve Dünya arasında yaklaşık 150 milyon kilometre bulunmaktadır.

Güneş, Dünya’dan daha büyüktür. Dünya’nın yaklaşık 109 katı olarak Güneş kütle çekim kuvveti oluşturmaktadır. Bu da gezegenlerin Güneş etrafında dönmesine neden olmaktadır. Güneş Hidrojen atomlarının Helyum atomlarına dönüşmesiyle açığa çıkan ısı ve ışık enerjisini etrafına yaymaktadır. Güneş, sistemimizdeki tek yıldız olarak bütün sistemin dengede olmasını sağlamaktadır. Güneş aynı zamanda belli hızla hareket etmeye devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. umut dedi ki:

  yaw la sacmalamayın ne diyorsunuz.bu soru baslıgı antik cag filozoflarının soruları hakkındaki düsüncelerdir herhalde diye düsünüyorum.okumadım. bakalım ne diyo

 2. ayten dedi ki:

  Bunu bilmeyecek ne var tabiki güneş daha büyük, ayrıca çok sıcak. Ben bir soru sorayım sizce dünya mı daha büyük yoksa ay mı haydi bakayım :)

  1. Poyraz dedi ki:

   Ayten kardeşim senin bu cevaba verdiğin yanıt ve sorduğun soruda yumartamı tavuktan tavukmu yumurtadan misali olmuş madem biliyordun neden bardasın onu anlamadım 😃

   1. Anonim dedi ki:

    neyini anlamadın poyraz

   2. ali erdem dedi ki:

    neyini anlamadın poyraz 2.ci yazışım

  2. buse dedi ki:

   dünya bence

   1. Anonim dedi ki:

    4 katı dünya aydan büyükdür

Yorum Yaz