Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Günahlarımızı Ve Sevaplarımızı Yazan Meleklerin Adı Nedir?

Bu yazımızda günahlarımızı ve sevaplarımızı yazan meleklerin adı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İslam dini son ve tek dindir. Kuranı Kerim, Allah kelamı ve Peygamber (a.s.)’a indirilmiş vahiy olarak İslam’ın temel kaynağıdır. Kuranı Kerim’de ibadet, ahlak, hayat ile ilgili ve dünya sonrasındaki ahiret hayatı, cennet, cehennem ile ilgili ayetler bulunmaktadır.

İnsanlar bu dünyada işledikleri amellerden hesaba çekilmez üzere öldükten sonra ahirette hesaba çekileceklerdir. Bu dünyada işlenilen Allah’ın razı olduğu ameller sevap, Allah’ın rızasının olmadığı ameller günahlardır.

Sevap ve günahlar, dünyadayken insanların amellerinin yazılması şeklinde kaydedilmektedir. Bu kayıt işlemini yapan Allah’ın vazifelendirdiği ve Kuranı Kerim’de de geçen melekler vardır. Bu melekler amel defterine sevap ve günahları yazarlar.

Günah ve sevaplarımızı yazan melekleri ismi Kiramen Katibin melekleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. muhamet dedi ki:

    isimleri nerde

  2. filiz dedi ki:

    ben şahsen çok beğendim, kısa ve özenle hazırlanmış, emeği geçenlere teşekkürler, hem çok zeki hem de çalışkan biri olarak herkese öneririm. :)

  3. Periliçe dedi ki:

    Günahlarımızı ve sevaplarımızı yazan melekler isimleri çok güzel cevaplanmış. Ayrıca konu ile ilgili kısa, öz ve aydınlatıcı bilgi vermeniz çok güzel olmuş elinize sağlık.

Yorum Yaz