Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

Geleneksel Biyoteknolojik Yöntemler ile Günümüzdeki Biyoteknolojik Yöntemleri Karşılaştırınız.

Aşağıda geleneksel biyoteknolojik yöntemler ile günümüzdeki biyoteknolojik yöntemleri karşılaştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Biyoteknoloji en fazla gıda endüstrisinde kullanılmaktadır. Mikroskobik maddelerin ve mikroorganizmaların kullanıldığı biyoteknoloji faaliyetleri gün geçtikçe gelişmiştir. Doğanın gözlemlenmesi sonucunda biyoteknolojik gelişmeler de hız kazanmıştır.

Geleneksel olarak biyoteknoloji faaliyetleri sütün yoğurt olması, sütün peynir olması, sirke elde edilmesi gibi faaliyetlerden oluşmaktaydı. Günümüzde biyoteknoloji faaliyetleri hormonların elde edilmesi, aşıların geliştirilmesi, katkı maddelerinin üretilmesi ve gen çalışmalarının yapılması şeklinde değişiklik göstermiştir. Geçmişten günümüze insan ihtiyaçları da değişmiştir.

Biyoteknoloji sürekli olarak gelişimini sürdürmektedir. Gıda alanında yaşanan gelişmeler biyoteknoloji faaliyetlerinin daha da revaçta olmasını sağlamaktadır. Geçmişten günümüze biyoteknoloji gelişmeye devam ederken bilim de aynı hızla gelişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz