Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Gelenekler Gelişmenin Önünde Engel Değildir Münazara

Bu sayfamızda gelenekler çalışmanın önünde engel midir sorusunun cevabını vererek bu konuda münazara görüşümüzü dile getirmeye çalışacağız.

Her toplumun uzun yıllardan beri sürdüğü, toplumda devamlılığını sağladığı adetlere, yaşantılara gelenek ve görenek adı verilmektedir. Gelenekler her şeyden önce bir kültürel zenginliktir ve kesinlikle ilerlemenin önünde bir engel değildir.

Gelenek ve görenekler çok eski çağlardan beri varlıklarını devam ettirdiğin bazen insana saçma ya da bilimden, akıldan uzak gelebilir. Bu gelenekler diğer insanlara zarar vermediği ve olumsuzluklar doğurmadığı sürece devam ettirmelidir. Çünkü bu değerler toplum için çok büyük bir renkliliktir ve bu adetler toplumları toplum yapan özelliklerdir. Bir bilim adamı, dini bayramlarda büyüklerini ziyaret ettiğinde onun bilgisinden hiçbir şey eksilmeyecektir.

Her ne kadar geçmişte kalmış olsalar da gelenekler ve görenekler topluma hayat ve canlılık verir, insanların birbirleri ile olan etkileşimini kuvvetlendirirler. Ayrıca bunlar millet olma bilincini de ayakta tutan insanlardır. Bu nedenle gelenekler gelişmişlikte engel olarak görülmemelidir.

Gelenekler Çalışmanın Önünde Engeldir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayşe dedi ki:

    Gelenek ve Görenekler gelişmeye engeldir tezini çürüTecek sorular var mı ve nelerdir

Yorum Yaz