Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Türkçemizi Yabancı Dillerin Etkisinden Kurtarmak İçin Üzerimize Düşenler Nelerdir

Bu sayfamızda Türkçemizi yabancı dillerin etkisinden kurtarmak için üzerimize düşenler nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bir milletin dili, o milleti millet yapan özelliklerin başında gelmektedir. Dilini kaybeden bir millet zamanla öz varlığını da kaybedecektir.  Bu nedenle her ulus bağımsızlığı için öncelikle dilini korumaya çalışmalıdır.

Son yıllarda yabancı kültürlerin etkisi ve kültürler ile etkileşimin artması gibi sebeplerle Türkçemiz yozlaşmış ve yabancı dillerin egemenliğine girmeye başlamıştır. Dilimizin korunması için üzerimize düşen birtakım görevler bulunmaktadır. Bu görevlerin başında dili kullanırken yabancı kelimelerden uzak durmak gelmektedir. Her insan konuşurken ve günlük hayatında yabancı dillere özenmeden konuşursa bu sorun büyük ölçüde çözülecektir.

Yabancı dillere özenmek ve Türkçe kelimeleri yabancı dil kuralları ile yazmaya çalışmak, dükkânlara yabancı isimler vermek dilin yozlaşmasına etki eden en önemli unsurlardır. Bu nedenle bu davranışlardan uzak durarak dilimize sahip çıkmak gerekmektedir.

Türkçemizi Yabancı Dillerin Etkisinden Kurtarmak İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. martona dedi ki:

    Bencede dilimizi korumakta çaba göstermeliyiiz

Yorum Yaz